Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Сьогодні в Україні святкують Всесвітній день вишиванки. З цієї нагоди колектив суду відвідав Одеський історико-краєзнавчий музей з екскурсією "Єдність в різноманітті".
Кажуть, що національний костюм - це наш генетичний код. І правда - по народних костюмах можна дуже багато чого зрозуміти про країну і про її мешканців, можна розшифрувати, чим і як жили і живуть люди. У кожного народу традиція створення національного костюма різна. Оскільки на території Одещині проживає представників понад 100 національностей, ми вирішили познайомитися з тим самим генетичним кодом основних і найчисленніших етнічних груп населення Одещини. Саме у вишиванці і зашифровано наш генетичний код. Вишиванка – не просто одяг. Це щось дуже особливе: особисте, рідне, святе. Вишивка – це символ, який зберігає коріння кожного народу, його ідентичність, розуміння себе. Це його історія: міфологія, релігія, давнє мистецтво предків, душа народу.
Вишивала матуся сорочку.
Рівно хрестики клала в узір.
Я її не сховаю в куточку.
Бо у ній – я душею до зір.
Одягну вишиванку красиву –
Мого тіла й душі оберіг.
В ній тепло материнське і сила,
Блиск очей, що в орнаменті ліг.
Одягну у театр і до школи,
Чи до храму святкового дня.
Стан свій випрямлю ввись смереково.
На мені ж українське вбрання!
Ту сорочку, що мама розшила,
Збережу – це дарунок душі.
До грудей її ненька тулила,
Вишиваючи долю мені.
(Любов Крилата)
Кожна національність має свої особливості вишиванок. Вони відрізняються фасонами, кольором, способом вишивання, орнаментом і візерунками.
В музейній експозиції основні етнічні групи населення регіону відображені в декількох етнографічних комплексах - українському, караїмському, болгарському, гагаузькому, єврейському, російському, молдавському, німецькому.