flag Судова влада України

В ході реформування судової системи цей суд припинив роботу

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

У м. Одесі триває громадський форум: «Громадянин. Суддя. Як судова реформа вплине на кожного з нас»

17 жовтня 2016, 15:47

Сьогодні, 17 жовтня 2016 року у місті Одесі триває громадський форум: "Громадянин. Суддя. Як судова реформа вплине на кожного з нас" у форматі телемосту з Києвом.

Участь у заході від Одеського апеляційного адміністративного суду взяв головний спеціаліст відділу організаційно-методичної роботи та забезпечення діяльності керівництва суду Віталій Гуменюк.

Міжнародні експерти, народні депутати України, члени Конституційної Комісії та представники Адміністрації Президента України, судді, громадські активісти Києва, а також судді, правники. представники громадянського суспільства зі Львова, Одеса та Харкова (за допомогою телемосту) обговорюватимуть, як судова реформа вплине на громадян та суддів в процесі та після впровадження змін, які проблеми пов'язані з ним та які кроки необхідні для забезпечення успіху реформи.

Захід складатиметься з двох сесій. Під час першої сесії - судова реформа-суддям, учасники матимуть можливість обговорити наступні питання: Новий статус суддів, нові критерії оцінки, відкриті конкурси: чи переможуть найкращі? Що за якості повинен мати суддя, як їх можна виміряти і які додаткові тести найкраще впроваджувати? Що слід робити для забезпечення якомога більш продуктивної співпраці між «старими» та «новими» суддями? Чи існує оптимальна пропорція між досвідченими та новими суддями, що сприятиме впровадженню кращих практик в судах? Чи встановлює реформа гарантії справжньої незалежності суддів? Як впровадити та підтримувати нульову толерантність до корупції в судовій системі, разом із тим забезпечуючи громадську повагу до суду? Які основні проблеми перехідного періоду реформ та як вирішити проблему тимчасової нестачі суддівських кадрів? Якими є потенційні переваги нових дисциплінарних процедур і чи допоможуть вони очистити суддівський корпус? Яких законів та практичних змін не вистачає для успішного проведення реформи?

Під час другої сесії - судова реформа-громадянам, учасники обговорять такі питання: Чи варто людям очікувати якихось суттєвих змін вже незабаром? Які нові механізми контролю суддів та судової системи матиме громадянське суспільство? Що ще може зробити громадянське суспільство для забезпечення успіху реформи?  Чи доведеться громадянському суспільству і надалі самостійно боротися проти корумпованих кандидатів на посаду судді та суддів? Якою мірою Громадська рада доброчесності зможе запобігти проходженню корумпованих кандидатів у судову систему? Чи повинні повноваження ГРД виходити за рамки цієї функції, і якщо так, то в яких випадках? Чи забезпечено належний баланс між особистими інтересами скаржника та пріоритетним інтересом громадськості щодо захисту правосуддя у новому дисциплінарному провадженні?  Чи є новітнє запровадження конституційної скарги належною даниною правам людини, стандартам ЄСПЛ та найкращим міжнародним практикам? Як нові виключні права адвокатів на представництво в суді вплинуть на право на справедливий суд, чи залишиться правова допомога доступною для людей?