flag Судова влада України

В ході реформування судової системи цей суд припинив роботу

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Працівники ОААС навчаються управляти конфліктами

16 червня 2016, 14:43

 15 червня 2016 року працівники апарату ОААС вчилися поводитися у конфліктних чи стресових ситуаціях. Адже, суд - це установа, куди люди приходять вже з відповідними емоціями - невдоволенням, роздратуванням, розпачем, надією. За кожною справою, за кожним зверненням стоїть ситуація невирішеного конфлікту, який людям чи установам самостійно владнати не вдалось. А отже вирішувати його буде суд. І як у будь-якій іншій організації, державній установі тут працюють люди. А де люди, там і конфлікти.

Семінар-тренінг щодо розвитку навичок управління конфліктами було проведено для того, щоб будь-який співробітник суду мав змогу підвищити свою конфліктологічну грамотність, тобто знати більше про конфлікти й уміти їх залагоджувати.

В ході навчання розглядалися наступні питання:

1.     Що таке конфлікт? Плюси та мінуси конфліктів в організації.

2.     Конфліктні ситуації в роботі суду, об'єктивні та суб'єктивні причини їх виникнення.

3.     Хто такі конфліктні особистості.

4.     Поняття про вислови-конфліктогени та пом'якшувачі негативних емоцій.

5.     Що передбачає управління конфліктом та стратегії поведінки в конфлікті.

6.     Техніки регуляції негативних емоцій.

         Даний тренінг проведено в рамках проекту, який триває в Одеському апеляційному адміністративному суді з початку 2016 року - "Змінюючи себе, ми змінюємо світ навколо". Адже ініціатори цього проекту знають одне: якщо нічого не робити, то нічого й не буде.

         Тому метою семінару було забезпечити працівників суду, насамперед, практичними техніками управління конфліктами. Присутні переконалися в тому, що конфлікт - це унікальне явище, яке вчить нас бути уважними, сконцентрованими, дипломатичними. Конфлікти - неминучі й у цьому немає нічого трагічного. Чарлз Ліксон казав: "Якщо у вашому житті припинилися конфлікти, перевірте свій пульс". Висновок очевидний: варто навчитися вирішувати конфлікти й уміти з кожного з них отримувати користь як для себе, так і для організації в цілому.

         Тільки за умови свідомого втручання й розбирання "по кісточках" конфліктів із громадянами, з колегами набувається досвід. Те, що на перший погляд видається унікальним мистецтвом, насправді є постійною роботою над собою, над тим, що та як ти чиниш.

         Цей тренінг є своєрідним керівництвом до дії, адже всі хотіли б, щоб у їхньому житті було якомога менше складних та бурхливих ситуацій зі знаком "мінус", менше агресії й негативу навколо. А служіння народові України має приносити задоволення та вести до професійного зростання. Працювати в сучасному суді на будь-якій посаді без знання, що таке конфлікт, яка його природа, складники, який стиль краще використовувати для його вирішення - неможливо.