flag Судова влада України

В ході реформування судової системи цей суд припинив роботу

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

З любов'ю до рідного міста!

17 травня 2016, 13:09

Започатковуємо добрі традиції.

В обідні перерви працівники ОААС відвідують музеї м. Одеси, насолоджуючись дивовижною архітектурою та незабутнім травневим цвітінням каштанів.

16 травня 2016 року апарат суду завітав до Одеського художнього музею. Під час екскурсії слухачі дізнались про нові факти щодо історії палацу та його господарів, з великим інтересом ознайомились з колекціями картин.

Будівля, в якій розташовано Одеський художній музей була побудована в період між 1824 та 1828 роками. Першою власницею палацу була графиня Ольга Станіславівна Наришкіна (уроджена Потоцька). У 1888 році палац був придбаний Одеським міським головою Г.Г. Маразлі - видатним громадським діячем, колекціонером і меценатом. У 1892 році Г. Г. Маразлі передав палац місту, з метою влаштування в ньому музею образотворчих мистецтв.

Як і більшість будівель в Одесі, палац побудований з каменю ракушняка, який добували з-під землі прямо на місці будинку, що будувався. Таким чином виникли відомі на весь світ одеські катакомби. І під палацом Наришкіних існує кілька пустот-підвалів і галерей, в одній з яких під центральною частиною будівлі був влаштований підземний грот.

Художній образ грота створюється на зіставленні архітектурних і природних форм: напівциркульних арок і природного нагромадження каменів. Необробленим  каменем декоровані поверхні стін та арки, що посилює враження природності кам'яної печери. Грот імітує природну печеру з її невизначеними просторами, як би спонтанно утвореними сталактитами.

Від гроту в сторону йдуть підземні галереї, а також вихід в сад, що спускався по схилу до морського берега.

Колекція Одеського художнього музею є однією з найбільш значних і багатопланових в Україні та охоплює всі види образотворчого мистецтва: живопис, графіку, скульптуру, декоративно-прикладне мистецтво, нараховуючи понад 10 тисяч робіт. Однією з перлин виставки є роботи відомого мариніста І. Айвазовського та розділ мистецтва рубежу XІХ-XX століть. Тут представлені такі імена, як В. Сєров, М. Врубель, М. Реріх, В. Кандінський та інші.

Наше місто відоме і своїми художниками. Роботи К. Костанді, Г. Ладиженського, Г. Головкова, П. Нілуса та інших, сформували неповторну одеську школу живопису.

Працівники Одеського апеляційного адміністративного суду висловили щирі слова вдячності екскурсоводу Марині Миколаївні за проведення незабутнього заходу та виразили свої сподівання на наступну зустріч, присвячену культурно-історичній спадщині нашого чарівного міста.