Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Відбувся тренінг для працівників ОААС в рамках проекту «Змінюючи себе, ми змінюємо світ навколо», темою якого стали питання особистого та командного тайм-менеджменту. У швидкому потоці інформації і світі, що постійно змінюється, використання найпоширеніших технік, правил щодо організації та управління часом є нагальною потребою сучасного суспільства.
Організація роботи будь-якої установи повинна бути заснована на принципі жорсткого планування робочого часу, що дозволить більш раціонально використовувати його та впливати на підвищення ефективності професійної діяльності працівників. Крім командного тайм-менеджменту , важливе розуміння самоменеджменту людини не тільки як формування певного стилю життя і філософії цінності часу, а й роботи над собою в межах особистісного розвитку та освоєння методів трансформації свого життя.
Як сказав класик менеджменту, Пітер Друкер:" Час - це безцінний і не відновлюваний ресурс. І доти, доки часом не управляють, нічим іншим управляти не можна".
Із чого починати управляти часом? Життя людини складається із таких ключових сфер як сім` я, робота, здоров`я, відпочинок, друзі ,особистий розвиток (творчість, спорт). Саме в цих сферах потрібно управляти часом, тоді це буде не тільки тайм- менеджмент , а менеджмент життя. Якщо в одній із сфер у людини виникають труднощі з управління часом, то це одразу ж позначається на інших сферах. Адже мало хто з людей вміють абстрагуватися й розділяти особисті, робочі справи, тощо. Так виникає замкнуте коло. Проте розірвати його можна. Треба тільки почати щось змінювати. Відомий давньокитайський філософ Лао Цзи сказав: "Навіть шлях завдовжки в тисячу милі починається з одного кроку". Можливо, цим першим кроком буде ряд питань, які людина поставить сама собі: "Наскільки повно я проявляю свою особистість у цьому житті? Наскільки я ефективен у тій чи іншій сфері життя? На що я витрачаю свій час? Чи зможу я отримати бажаний результат якщо і далі робитиму те, що й зараз? Можливо, час щось змінити?"
Ефективним способом оцінки своїх життєвих позицій є одна з відомих коучингових вправ "Колесо балансу", яка наочно показує прояв людини у зазначених сферах життя. І відповідно, дає відповідь: " У який напрямок необхідно звернути свою увагу, докласти зусилля, енергію для свого повного, збалансованого та гармонічного проявлення".
Після проведення цієї вправи, для більшості присутніх на занятті, вислів Гете був занадто актуальним та зрозумілим:"Більшість людей працюють велику частину часу, щоб жити. І незначний вільний час, що залишається у них, настільки тривожить їх, що вони усіма способами прагнуть позбавитися його".
Тільки освічені, збалансовані у своєму житті люди здатні будувати соціальну та правову державу і формувати активне громадянське суспільство з високим рівнем свідомості. Ось чому заняття було розпочато з такого непростого питання як менеджмент життя.
Але в першу чергу семінар було спрямовано на оптимізацію робочого часу та управління часом в професійній сфері. Звісно, всі правила можна застосовувати й до інших сфер. На занятті були змістовно розглянуті зони відповідальностей працівників суду, отримані навички визначення стратегічних цілей та тактичного формування завдань для їх досягнення, розглянуті прийоми визначення пріоритетних справ на прикладі матриці Ейзенгауера, наведені приклади основних поглиначів робочого часу та розглянуто питання правильної організації робочого простору працівника тощо.
Семінар провела Нечипоренко Н.Я.