Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Симптоми захворювання:
- інкубаційний період від 1 до 7 днів; - раптове підвищення температури тіла більше 38 градусів С, інколи захворювання може перебігати без підвищення температури тіла; - біль у горлі, головний біль; - фарингіт; - кашель;
- утруднене дихання; - біль у м’язах; - інколи може були блювота, діарея.
З метою попередження поширення захворювання на ГРВІ та грип пропонуємо:
1. Використовувати індивідуальні засоби захисту (марлеві пов’язки (респіратор), які потрібно змінювати кожні чотири години), уникати контактів з громадянами з ознаками респіраторної інфекції – нежиттю, кашлем, почервонілими очима. Після спілкування з хворим на грип не намагайтеся торкатися очей, носа або рота, оскільки вони є можливими «воротами» проникнення збудника, також необхідно швидко, ретельно вимити руки з милом, прочистити носові ходи, прополоскати рота кип’яченою водою.
2. Здійснювати часте провітрювання і вологе прибирання з дезінфікуючими засобами приміщення судів.
3. Дотримуватись особистої гігієни ( частого миття рук з милом та протирання рук вологими серветками, що містять у своєму складі спирт тощо).
4.Використовувати загальнооздоровчі заходи загартовування організму.Дотримуватись здорового способу життя: це боротьба з тютюнопалінням, раціональне харчування з достатньою кількістю вітамінів, важливим є достатній період перебування на свіжому повітрі. Також чимале значення має ранкова гімнастика, біг, ходьба протягом 45-60 хвилин та вживання заходів народної медицини - вживання чаїв з рослин (чорної смородини, журавлини, шипшини, жимолості, малини); вживання цибулі та часнику.
5. По можливості пропонуємо відкласти ділові та туристичні поїздки в регіони, де виявлені випадки захворювань на свинячий грип. В першу чергу відмовитися від візитів у країни, в яких зафіксовано випадки захворювань на грип свиней А (H1N1). Якщо Вашу поїздку в країну, де зареєстровані випадки захворювань, не можна відкласти, будьте насторожі, не відвідуйте людних місць, уникайте користування громадським транспортом, не стійте, не сидіть поряд з людьми з ознаками хвороби.
6. При прояві ознак захворювання у суддів та працівників апарату судів, потрібно запропонувати хворим негайно звернутися до лікаря та залишити робоче місце. Лікування повинне призначатися і контролюватися лікарем.