flag Судова влада України

В ході реформування судової системи цей суд припинив роботу

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

В Одеському апеляційному адміністративному суді відбулась багатостороння інтерактивна відеоконференція

28 грудня 2015, 10:51
          З метою оперативного вирішення численних звернень зборів суддів судів загальної юрисдикції з питань, що стосуються кваліфікаційного оцінювання суддів, головою Ради суддів України Сімоненко В.М. спільно з головою Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Козьяковим С.Ю. організовано проведення багатосторонніх інтерактивних відеоконференцій з судами загальної юрисдикції.

         11 грудня 2015 року рішеннями Ради суддів України № 14 та № 15 погоджено Порядок та методологію кваліфікаційного оцінювання суддів та Положення про порядок складання іспиту та методику його оцінювання під час проведення кваліфікаційного оцінювання судді.

         "Оцінювання – це шлях до очищення судової влади від недобросовісних суддів та один з інструментів відновлення до неї довіри суспільства, який ми зобов'язані використати", - наголосила голова Ради суддів України Валентина Сімоненко.

         Необхідно зазначити, що Порядок та методологія кваліфікаційного оцінювання судді розроблено відповідно до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» (далі – Закон), Закону України «Про забезпечення права на справедливий суд», Європейської хартії про закон щодо статусу суддів (1998 р.) та з урахуванням Рекомендації CM/Rec (2010) 12 Комітету Міністрів Ради Європи державам-членам щодо суддів: незалежність, ефективність та обов’язки, ухваленої Комітетом Міністрів Ради Європи 17 листопада 2010 р., Київських рекомендацій ОБСЄ щодо незалежності судочинства у Східній Європі, на Південному Кавказі та у Середній Азії «Адміністрування судівництва, добір та відповідальність суддів» (2010 р.), Висновку № 17 (2014) щодо оцінювання діяльності суддів, якості правосуддя і поваги до незалежності судової влади Консультативної ради європейських суддів, Спільного висновку Венеціанської комісії й Директорату з прав людини Генерального директорату з прав людини та верховенства права Ради Європи щодо Закону України «Про судоустрій і статус суддів» і визначає правові та організаційні засади кваліфікаційного оцінювання суддів.

         Кваліфікаційне оцінювання судді – це встановлена законом процедура визначення Комісією професійного рівня судді та відповідності його займаній посаді.

         Метою кваліфікаційного оцінювання є визначення професійного рівня судді та здатності здійснювати правосуддя у відповідному суді та суді відповідного рівня.

         Завданнями кваліфікаційного оцінювання є:

§  Перевірка здатності судді здійснювати правосуддя у суді відповідного рівня.

§  Підтвердження професійного рівня судді для обрання на посаду судді безстроково.

§  Підтвердження здатності судді здійснювати правосуддя у суді, в якому він працює, у зв’язку з накладенням дисциплінарного стягнення.

§  Прийняття рішення щодо можливості здійснення суддею правосуддя у відповідному суді.

§  Підтвердження можливості здійснення правосуддя у відповідному суді.

         Принципами кваліфікаційного оцінювання є публічність, прозорість, відкритість, єдність порядку та методології, застосування єдиних критеріїв для оцінки судді, незалежність суддів.

         25 грудня 2015 року була проведена відеоконференція з судами загальної юрисдикції: Одеська область, Полтавська область та Рівненська область.

         Участь у багатосторонній відеоконференції прийняли судді Одеського апеляційного адміністративного суду. Зазначена відеоконференція пройшла в режимі "запитання-відповідь".