Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Вдосконалення судової системи належить до пріоритетних завдань в становленні демократії в українському суспільстві. Лише покращуючи розуміння реальної ситуації в судах, стану відносин судової системи та суспільства, можна досягти суттєвого покращення ефективності судочинства, зміцнення довіри до суду в українському суспільстві. Власне цим пояснюється необхідність використання у адмініструванні судової діяльності методів оцінювання якості роботи суду.
21 грудня 2015 року у приміщенні Одеського окружного адміністративного суду відбувся круглий стіл «Оцінка якості функціонування судів Одеської області з використанням карток громадянського звітування».
Участь у заході взяли представники судів міста Одеси та Одеської області, у яких проводилась оцінка якості діяльності Творчим центром ТЦК. Крім цього до обговорення долучилися представники Проекту USAID «Справедливе правосуддя», ТУ ДСА України в Одеській області та експерти громадських організацій. Одеський апеляційний адміністративний суд був представлений суддею Вербицькою Ніною Володимирівною та начальником відділу організаційно-методичної роботи Синявською Іриною Василівною.
Під час круглого столу було презентовано результати опитування відвідувачів судів Одеської області, обговорені шляхи вирішення основних проблем. Крім цього, досвідом по вдосконаленню організації роботи суду поділилися керівники апаратів Приморського районного суду міста Одеси та Одеського окружного адміністративного суду.
З вітальними словами до учасників заходу звернувся голова Одеського окружного адміністративного суду Олег Глуханчук. Він виразив слова вдячності Проекту USAID «Справедливе правосуддя» – за підтримку кращих ініціатив, що надходять від громадськості, та поділився своїм баченням шляхів реформування судової системи.
Щоб дізнатися думку громадськості про якість роботи судів, протягом квітня-травня 2015 року спеціально підготовлені фондом «Творчий центр ТЦК» волонтери провели опитування відвідувачів 27 судів загальної, господарської та адміністративної юрисдикції в Одеській області безпосередньо в приміщенні цих судів.
Відвідувачам судів пропонували заповнити спеціальну картку й оцінити якість роботи суду за шістьма основними показниками: фізична доступність суду, зручність та комфорт перебування у суді, повнота та ясність інформації, дотримання термінів судового розгляду та сприйняття роботи працівників апарату суду та судді.
З презентацією результатів опитування виступив виконавчий директор фонду Володимир Купрій, який відмітив високі оцінки роботи судових установ, що свідчить про високу якість судових послуг, проте також звернув увагу на основні проблеми та нарікання на роботу судів з боку відвідувачів.
У ході круглого столу учасники обговорили основні можливості покращення роботи та відновлення довіри до судової гілки влади, розвиток потенціалу місцевих організацій громадянського суспільства в здійсненні оцінки якості окремих аспектів функціонування судів та розвиток стабільності та потенціалу методик оцінки функціонування суду.