Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
З метою підвищення ефективності своєї діяльності судді постійно мають знаходитися у процесі навчання, ділитися та переймати позитивний досвід колег. Судді Одеського апеляційного адміністративного суду не лише є активними учасниками навчальних програм у якості слухачів, проте й самі виступають у якості лекторів та є викладачами Національної школи суддів України.
В рамках програми навчання для підготовки суддів окружних судів, що стартувала у ОААС 23 листопада з лекціями мають виступити наші судді - викладачі Зуєва Лариса Євгенівна, Джабурія Олександр Валентинович, Вербицька Ніна Володимирівна, Золотніков Олександр Сергійович, Градовський Юрій Михайлович, Косцова Ірина Петрівна, Турецька Ірина Олександрівна, Коваль Марат Петрович.
Першою із суддів Одеського апеляційного адміністративного суду з інтерактивною лекцією виступила к.ю.н., викладач Національної школи суддів України, суддя Зуєва Лариса Євгенівна.
Темами лекцій було обрано: «Охорона довкілля та права людини» та «Особливості розгляду адміністративних справ, що виникають з правовідносин щодо охорони навколишнього природного середовища».
Нагадаємо, 28-30 вересня 2015 року у місті Львові суддя Зуєва Л.Є. брала участь у спеціалізованому тренінгу для суддів-тренерів, організованому Національною школою суддів України спільно з Міжнародною благодійною організацією “Екологія-Право-Людина” та Проектом USAID “Справедливе правосуддя” на задану тему.
Лектор розпочала свій виступ з роз’яснення поняття «Охорона довкілля» та продемонструвала відривки зі стрічки «Самсара», сенсом якої є розповідь про те, як скрупульозно створювалась наша планета.
Головною метою розгляду даної теми стало виявлення законодавчих прогалин та вироблення суддями єдиних підходів до їх усунення.
Під час обговорення було зазначено, що охорона довкілля являє собою важку комплексну проблему, яка має відношення не лише до кожного громадянина, а й до суспільства в цілому. Велика увага приділяється питанням правового забезпечення охороні навколишнього природного середовища.
Під час лекції наголошувалося, що проблема правового забезпечення охорони об’єктів довкілля є однією з найактуальніших для України, в тому числі. Проте, правозахисна практика свідчить, що нормативна база в галузі охорони навколишнього природного середовища наразі характеризується пооб’єктивним підходом, наявністю внутрішніх суперечностей, прогалин, а іноді різним баченням її застосування.
Крім теоретичних основ, лектор звернула увагу на нормативну бузу, якою слід керуватися при розгляді адміністративних позовів у сфері охорони навколишнього природного середовища.
Робота на лекції була побудована в режимі діалогу, судді були поділені на групи з завданнями та ролями. Прийняти участь в обговоренні найбільш цікавих та складних питань мали змогу всі учасники заходу.
Підбиваючи підсумки учасники відзначили, що для суддів, як представників судової влади одним із пріоритетних завдань має бути максимальний захист екологічних інтересів суспільства та повна відповідність роботи сучасним реаліям суспільного життя.