flag Судова влада України

В ході реформування судової системи цей суд припинив роботу

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Відбулася ІІ Всеукраїнська конференція з кримінального права та процесу

16 листопада 2015, 12:40

13 листопада Асоціація правників України (АПУ) провела ІІ Всеукраїнську конференцію з кримінального права та процесу у готелі RadissonBlu. Нагадаємо, захід відбувається вже другий рік поспіль та являє собою майданчик для побудови ефективного діалогу та обміну думками з професійних питань. Цього року розмова продовжилась, охопивши низку актуальних питань кримінального права та процесу та пов’язаних інститутів. Реформа правоохоронних органів та органів прокуратури, внесення змін до профільного законодавства та підведення підсумків року реформ – обговорення всіх цих питань можна було почути на конференції.

До участі у заході було запрошено суддів, прокурорів та адвокатів, правників з усіх регіонів України. Одеський апеляційний адміністративний суд було представлено суддею Кравцем Олександром Олександровичем.

               З вітальними словами до учасників заходу звернувся Президент АПУ, партнер VB PARTNERS Денис Бугай, який висловив стурбованість повільними темпами проведення реформ, однак підтвердив намір спільноти працювати у цьому напрямі і надалі. 

 

На відкритті конференції слово взяв Євген Солодко, голова Комітету АПУ з кримінального та кримінально-процесуального права, керівник АО «Солодко і партнери» та Віталій Сердюк, партнер, керівник кримінально-правового департаменту АО AVER LEX.

 

 

Під час першої робочої сесії обговорили вплив реформи правоохоронних органів на правозастосовну практику.

З доповідями виступили Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська, заступник Голови Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних i кримінальних справ Станіслав Кравченко та голова Відділення АПУ в м. Києві, радник ЮБ «Єгоров, Пугінскій, Афанасьєв і партнери» Україна Сергій Гребенюк.

Валерія Лутковська надала поради адвокатам щодо використання інструментів захисту прав людини у кримінальному процесі та представила результати моніторінгу судів щодо застосування КПК, вказавши на відсутність в КПК визначення процесуального статусу Омбудсмена, що значно ускладнює механізм захисту прав людини.

Станіслав Кравченко представив особливості оцінки доказів відповідно до КПК та наголосив на готовності судового апарату брати участь у розробці змін до законодавства.

Сергій Гребенюк розповів про роботу ініціативної групи АПУ у напрямі вдосконалення кримінально-процесуального законодавства.

Під час другої сесії конференції про стратегію, тактику та інструменти захисту клієнта в процесі розповіли Ольга Просянюк, керуючий партнер АО AVER LEX, Олександр Шадрін , керуючий партнер АО «Тихоненков, Надоля, Шадрін та Соратники», Євген Солодко, керівник АО «Солодко і партнери» та Ігор Фомін, керуючий партнер Fomin & Partners. У свою чергу, Олеся Батрин, суддя Печерського районного суду м. Києва представив роботу адвоката очима судді та відповіла на питання, що адвокати роблять не правильно.

Під час конференції учасники мали змогу ознайомитися з європейським досвідом реформування правоохоронних органів та змін у спеціалізованому законодавстві.

Ритіс Йокубаускас, експерт Проекту ЄС «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні», представив міжнародний досвід кримінальних проваджень відносно адвоката.

            Алекс Волчич, керівник компанії Kroll в СНД, Віталій Погосян, партнер АО «Погосян, Томчук і партнери» та Віталій Сердюк, партнер, керівник кримінально-правового департаменту АО AVER LEX  ділилися досвідом у питаннях  роботи в «особливих» видах кримінальних процесів, як-то розшук і повернення викрадених активів, робота з іноземними детективами, військові злочини та особливості захисту публічних осіб в кримінальному процесі.