flag Судова влада України

В ході реформування судової системи цей суд припинив роботу

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Суддя ОААС взяв участь у засіданні дискусійного клубу «ЕФЕКТИВНЕ ПРАВОСУДДЯ» СЕКЦІЇ СУДДІВ АПУ «СУДОВА РЕФОРМА ОЧИМА СУДДІ»

13 листопада 2015, 14:30

 10 листопада у приміщенні Національної академії наук України секція суддів Асоціації правників України провела чергове засідання клубу «Ефективне правосуддя». Цього разу темою засідання стала судова реформа – з погляду судді.

До участі в обговоренні було запрошено членів Ради суддів, суддів господарських та адміністративних судів практично з усієї України, представників бульш ніж з десяти регіонів країни.

Метою заходу став обмін думками та пропозиціями щодо реалізації процесу оновлення та очищення судової влади.

Під час засідання на обговорення було винесено широке коло питань: від ролі Ради суддів та суддівського самоврядування в системі судочинства та основних проблем і викликів судової системи в цілому , до питань публічності і взаємодії зі ЗМІ та гарантування незалежності суду.

Під час обговорення основних проблем та викликів судової реформи учасники мали змогу висловити свої думки щодо концепції оновлення та очищення суду, проекту змін до Конституції в частині правосуддя, основних компонентів судової реформи та комунікаційної стратегії судової влади.

«Допоки судова влада не буде робити реальних кроків щодо свого очищення, вона залишатиметься в очах суспільства такою, що покриває тих суддів, які виносили неправосудні рішення під час Революції Гідності», - переконаний Володимир Кравчук.

«Довіра є там, де є впевненість у контролі за ситуацією. Довіра є там, де є обізнаність людей щодо процесів, які відбуваються за дверима суду. Просвітницька робота є необхідною. Ми маємо роз'яснити, навіщо взагалі потрібна незалежність суду», - зазначила Тетяна Суярко, суддя Господарського суду Харківської області.

            У другій частині засідання учасники обмінялися думками щодо стану та перспектив незалежності суду.  Серед спікерів були:  Володимир Кравчук, Людмила Волкова, Денис Коваленко та Андрій Жук.

Чимало пропозицій лунало щодо забезпечення публічності та взаємодії зі ЗМІ. Судді горили про необхідність створення спеціалізованого засобу масової інформації, про публічні позиції та виступи суддів, про майбутнє інформаційних технологій.

               Наприкінці заходу всіх учасників було запрошено до загального обговорення нових ідей організації роботи Ради суддів України, підвищення ефективності рішень органів самоврядування та взаємодії органів самоврядування між собою та з іншими органами.

«Відкритість - запорука позитивних змін» - переконаний і Олександр Сасевич, член Ради суддів України. Він анонсував запуск нового сайту Ради суддів та наголосив на необхідності розвитку комунікації з іншими гілками влади. При цьому пан Сасевич закликав колег проявляти більшу активність та цікавитись громадським життям в професійному сегменті.

Представник Одеського апеляційного адміністративного суду суддя Кравець Олександр Олександрович виступив активним учасником обговорення.

 

Зокрема серед основних пропозицій було винесено на обговорення питання введення мораторію на ліквідацію та створення судів (окрім тих, що прямо передбачені законом) для запобігання використання цього, як інструменту звільнення суддів.

Крім цього, суддя Кравець О.О. запропонував звернутися із пропозицією законодавчого закріплення обов’язкової експертизи РСУ законопроектів, що стосуються питань гарантії незалежності суддів.

За результатами обговорення судді підтримали текст Пропозицій щодо розвитку суддівського самоврядування та Ради суддів України на 2015-2017 роки, підготовлені у межах Секції суддів АПУ. Надалі ці пропозиції будуть передані делегатам ХІІІ З'їзду суддів України від імені професійної спільноти.