Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
30 вересня 2015 року Інститут розвитку регіональної преси (ІРРП) оприлюднив рейтинг відкритості 47-и офіційних веб-сайтів судів вищого та апеляційного рівня, який проводився протягом серпня-вересня в рамках реалізації проекту "Сприяння прозорості влади: моніторинг відкритості веб-сайтів центральних органів виконавчої влади, судів та місцевих органів влади України".
Керівник проекту ІРРП, медіа-юрист Людмила Панкратова, відкриваючи засідання зазначила, що головне завдання дослідження полягало в тому, щоб офіційні веб-сайти судів не лише були ефективним засобом інформування про своє місцезнаходження, реквізити для сплати судового збору, але і дозволяли прослідкувати результати судових справ, дізнатися інформацію про витрачання коштів та скористатися електронними сервісами. "Наша мета — допомогти судовим органам створити такі офіційні веб-ресурси, які будуть містити максимум публічної інформації, що сприятиме відновленню довіри громадян до судів"- сказала керівник проекту.
Відтак, під час семінару було зазначено, що оцінювання сайтів відбувалося за 111 змістовними та 48 технічними параметрами. Змістовні параметри передбачають оцінювання на повноту, актуальність та навігаційну доступність інформації, а технічні параметри демонструють наявність або відсутність певної технічної можливості. Для дослідження було обрано всі суди апеляційної ланки та вищі суди – Конституційний Суд України, Верховний Суд України, Вищий спеціалізований суд України, Вищий господарський суд України, Вищий адміністративний суд України.
Одеський апеляційний адміністративний суд посів двадцяте місце в загальному рейтингу та перше місце серед судів Одеського регіону, які брали участь у моніторингу. Обмін досвідом та обговорення з колегами проблемних питань, винесення висновків та зауважень безумовно сприяють підвищенню якості наповнення та інформативності офіційних веб-сайтів судів, тож надалі кожен суд має план по доопрацюванню сайтів для забезпечення зручності та повноти висвітлення інформації.
У підсумку семінару було прийнято рішення про направлення результатів моніторингу у Раду суддів України та у суди, на базі яких проводилося дослідження, та досягнуто домовленостей про розробку методичних рекомендацій та пропозиції щодо наявності обов’язкових розділів на сайтах судів задля покращення інформативного наповнення.