flag Судова влада України

В ході реформування судової системи цей суд припинив роботу

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

У столиці пройшов ІV Судовий форум Асоціації правників України

05 жовтня 2015, 12:08

 

 

1-2 жовтня 2015 року у столиці пройшов ІV Судовий форум Асоціації правників України, який став одним із наймасштабніших та найвпливовіших заходів року у юридичній сфері.

Від Одеського апеляційного адміністративного суду до участі у заході в якості доповідача був запрошений суддя Кравець Олександр Олександрович.

Враховуючи ключові особливості, формат проведення заходу, а також актуальність та важливість тематики, програма форуму охоплювала два дні.

Під час першого дня форуму розглядались питання інвестиційної привабливості та конкуренції юрисдикцій, практичної реалізації теорії верховенства права та справедливого правосуддя.

Другий день було присвячено судовій реформі та галузевим змінам, міжнародним судовим процесам та можливостям конституційної скарги.

          Ексклюзивним генеральним партнером форуму виступила Юридична група LCF, за підтримки Проекту ЄС «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні».

Судова реформа – ключова умова для України на шляху до євроінтеграції. Саме з метою обговорення основних проблем та потреб у вдосконаленні, українські політики, судді, юристи, міжнародні експерти, реформатори і представники наукових кіл зібрались на Судовий форум.

На порядку дводенного форуму стояли зокрема питання:

1.    Проміжні підсумки судової реформи та подальші кроки. Обговорення за участю членів Ради з питань судової реформи при Президентові України, чільних суддів у судах різних інстанцій.

2.    Іноземний погляд на судову реформу в Україні. Досвідом ділилися представники судового корпусу європейських країн і США: Роберт Джей Корді, суддя Верховного Суду штату Массачусетс, Петті Бі Серіс, голова Федерального окружного суду по округу Массачусетс, голова федеральної комісії з питань політики у сфері кримінальних покарань, Берт Маан, суддя Апеляційного суду Амстердаму, Нідерланди, Артурас Дрюкас, суддя Апеляційного суду Литви, Віргіліюс Валанчюс, д.ю.н., проф., керівник групи експертів проекту ЄС «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні», член Ради з питань судової реформи при Президентові України, член Конституційної Комісії. Головним фокусом у виступах іноземних спікерів став вплив судової системи на забезпечення економічного процвітання країни і формування її інвестиційного клімату.

3.    Готовність української судової системи до змін. Цьогорічний форум зібрав рекордну кількість судів за всю історію заходу. Серед учасників Судового форуму – Ярослав Романюк, к.ю.н., Голова Верховного Суду України, заслужений юрист України, Богдан Львов, Голова Вищого Господарського Суду України, заслужений юрист України, Борис Гулько, Голова Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних i кримінальних справ, заслужений юрист України, Ігор Бенедисюк, голова Вищої ради юстиції, член Ради з питань судової реформи при Президентові України, член Конституційної комісії, заслужений юрист України, Олексій Філатов, заступник Глави Адміністрації Президента України та голова Робочої групи з питань правосуддя і суміжних правових інститутів.

4.    Обговорення висновків Венеціанської комісії відносно змін до Конституції в частині судової реформи. 

 

Програмний координатор форуму, голова Комітету АПУ з процесуального права, керуючий партнер LCF Анна Огренчук озвучила ключову мету заходу: «Захід проходить під назвою «Юридична синергія заради процвітання» і це означає, що ми першочергово націлені на об’єднання, адже лише спільними зусиллями ми зможемо досягти мети у побудові ефективного правосуддя та системи судочинства», - зазначила вона.

Керівник групи експертів Проекту ЄС «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні» Віргіліюс Валанчюс під час свого виступу також відмітив важливість прийняття Стратегії реформування судоустрою на 2015-2020 роки та підтвердив готовність Європейського Союзу допомагати з її імплементацією. «Україна має візію щодо реформування системи. Але без спільної праці найвищих політичних кіл буде дуже важко зробити суттєві кроки у цьому напрямку», зазначив д-р Валанчюс.

У той же час, Олексій Резніков, заступник міського голови – секретар Київської міськради, віце-президент АПУ підкреслив, що головною проблемою судової системи є недовіра людей: «Зневіра людей у владі, правоохоронних органах митниці, судах вже досягла критичної межі. Добре, що завдяки волонтерам та певним діям влади ми поступово відновлюємо довіру до армії та маємо високу підтримку новоствореної поліції. І наша з вами головна мета - відновити довіру до суду».

У своєму виступі Олексій Філатов, заступник Глави Адміністрації Президента України та Голови Ради з питань судової реформи при Президентові України, секретар Конституційної комісії, розповів про кроки, що вже зроблені, на шляху до реформування сфери правосуддя.

«Реформа судочинства – одне із найважливіших питань, що привертають увагу суспільства через існуючі проблеми у цієї сфері. Рада з питань судової реформи при Президентові України, за участі вітчизняних та міжнародних експертів, розробила Стратегію реформування судоустрою, судочинства та суміжних правових інститутів на 2015-2020 роки. Буде зроблено дуже суттєві кроки, що спрямовані на якісні зміни в сфері правосуддя», зазначив Олексій Філатов.