Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
28-30 вересня 2015 року у місті Львові Національна школа суддів України спільно з Міжнародною благодійною організацією “Екологія-Право-Людина” та Проектом USAID “Справедливе правосуддя” проводить тренінг з навчального курсу для суддів-тренерів на тему: “Охорона довкілля та права людини”.
Нагадаємо, Міжнародна благодійна організація “Екологія-Право-Людина” (ЕПЛ) – правозахисна організація, яка з 1994 року відстоює екологічні права, здійснює діяльність в сфері охорони довкілля, підтримання, відновлення та покращення його стану; та надає правову допомогу в захисті інших, насамперед дотичних до екологічних прав людини. Місєю організації є верховенство права для захисту довкілля.
Захист довкілля та екологічних прав неможливий без доступу до правосуддя. Доступ до правосуддя неможливий без судів, де розуміють значення сприятливого для життя довкілля.
Значну увагу ЕПЛ приділяє також підготовці нового покоління юристів-екологів, які усвідомлюють надзвичайну важливість справи захисту довкілля і за допомогою наших юристів навчаються ефективним засобам для такого захисту.
До участі у заході від Одеського апеляційного адміністративного суду було запрошено к.ю.н., викладача Національної школи суддів України, суддю Зуєву Ларису Євгенівну.
Для проведення тренінгу викладачами було запрошено керівника юридичного відділу Міжнародної благодійної організації “Екологія-Право-Людина”, керівника інформаційно-аналітичного відділу Міжнародної благодійної організації “Екологія-Право-Людина”, лауреата премії Голдман Ольгу Мелень-Забрамну, професора кафедри правового забезпечення господарської діяльності факультету права та масових комунікацій Харківського національного університету внутрішніх справ, голову Харківської міської громадської організації “ЕкоПраво-Харків”, кандидата юридичних наук, доцента Олексія Шуміло та адвоката, юриста Міжнародної благодійної організації “Екологія-Право-Людина” Софію Шутяк.
Під час тренінгу було винесено на обговорення велику кількість проблемних питань, тому організаторами був обраний формат розподілу програми на модулі.
До програми тренінгу було включено такі змістовні модулі:
Модуль 1. Захист довкілля та права людини у міжнародному законодавстві;
Модуль 2. Процесуальна правоздатність: поняття, тенденції та існуюча практика в різних країнах;
Модуль 3. Засоби правового захисту;
Модуль 4. Судові витрати та інші матеріальні фактори, пов’язані з доступом до правосуддя у справах, що стосуються довкілля.
Під час підбиття підсумків, судді матимуть змогу висловити свої пропозиції до проекту курсу та зауваження, а також отримають Сертифікати Національної школи суддів України.