Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
28-29 вересня 2015 року у місті Київ, у конференц-залі готелю «Президент» пройшов методологічний семінар для суддів викладачів.
Захід було організовано Національною школою суддів України у співпраці з українсько-канадським проектом «Освіта суддів – для економічного розвитку».
Нагадаємо, метою програми Канадської агенції з міжнародного розвитку в Україні є розвиток економічних можливостей громадян у контексті зміцнення демократії. Канадська агенція з міжнародного розвитку забезпечує підтримку для реалізації цієї мети шляхом підсилення компетенції державних установ, які дотримуються принципів верховенства права та відповідальності. Фінансований Канадською агенцією з міжнародного розвитку проект "Освіта суддів – для економічного розвитку" (JEEG) охоплює як пріоритетні для Канадської агенції з міжнародного розвитку (CIDA) аспекти розвитку економіки, так і загальні теми організації управління.
Проект має на меті забезпечити сприятливі умови для розвитку економіки шляхом утвердження верховенства права і, зокрема, підвищення рівня компетентності судових органів у сфері господарських та економічних спорів. Компетентна, ефективна і справедлива судова система є визначальною складовою дієвої демократії, тож підтримка розвитку такої системи з боку Канади сприяє просуванню України на шляху до утвердження вільного, демократичного та заможного суспільства.
До участі у заході від Одеського апеляційного адміністративного суду було запрошено суддю Коваля Марата Петровича, який є розробником навчальних курсів із застосування Конвенції з прав людини і основоположним свобод та практики ЄСПЛ та викладачем Національної школи суддів України.
Семінар мав на меті надати викладачам додаткові інструменти для розробки та проведення практичних навчальних курсів для суддів.
Викладачі мали змогу ознайомитися з різними техніками та методами підвищення професійної кваліфікації, за допомогою яких можна оптимізувати процес підготовки.
Курс було присвячено питанням ефективного проведення загальних обговорень та обговорень у малих групах; також викладачам були продемонстровані способи, як урізноманітнити навчальні програми та зробити їх більш цікавими.
Власне семінар було проведено у вигляді курсу з розвитку навичок, у рамках якого учасники мали змогу підготувати навчальні матеріали, продемонструвати різні методи підготовки та загалом розвинути власні навички застосування методики навчання, що базується на власному досвіді слухачів і спрямоване на розвиток навичок.
Вітальними словами методологічний семінар відкрили проректор з науково-дослідної роботи Національної школи суддів України, професор, кандидат юридичних наук, заслужений юрист України Наталія Шукліна та директор із юридичних та освітніх питань Групи міжнародного співробітництва Національного суддівського інституту ( Оттава) Дональд Чіассон.
Під час семінару викладачам були запропоновані різні форми роботи: перегляд відео, рольові діалоги та обговорення у малих групах, створення нотаток щодо загальної демонстрації фасилітованого обговорення, інтерактивні експрес-опитування тощо.
По завершенні навчання кожному учаснику було вручено Сертифікат Національної школи суддів України.
(фото взяті з офіційного сайту Національної школи суддів України)