flag Судова влада України

В ході реформування судової системи цей суд припинив роботу

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Семінар з питань застосування судами виборчого законодавства на місцевих виборах

28 вересня 2015, 16:36

28 вересня 2015  року у місті Одеса відбувся семінар з питань застосування судами виборчого законодавства, організований Вищим адміністративним судом України за підтримки ОБСЄ в Україні (проект «Сприяння єдності судової практики адміністративних судів України»).

До участі у семінарі було запрошено суддів апеляційного та окружних адміністративних судів, місцевих загальних судів Одеського апеляційного адміністративного округу.

Одеський апеляційний адміністративний суд був представлений делегацією з 25 суддів на чолі з головою суду Бітовим А.І.

Метою семінару стало надання Вищим адміністративним судом України, відповідно до пункту 4 частини першої статті 32 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», методичної допомоги судам нижчого рівня з метою однакового застосування норм Конституції та законів України у судовій практиці на основі її узагальнення та аналізу судової статистики, а також надання спеціалізованими судами нижчого рівня рекомендаційних роз’яснень з питань застосування законодавства щодо вирішення справ відповідної судової спеціалізації .

З вітальними словами до суддів звернулись координатор проектів ОБСЄ в Україні Вайдотас Верба, заступник голови ВАСУ Михайло Смокович та начальник відділу підготовки суддів НШСУ Іван Балаклицький.

У якості доповідачів виступали експерт з питань виборчого права Координатора проектів ОБСЄ в Україні Сергій Кальченко, юрист Секретаріату Європейського суду з прав людини Дмитро Третьяков та заступник голови ВАСУ Михайло Смокович.

Серед основних тем, що розглядалися під час семінару були зокрема:

·       Територіальна організація місцевих виборів;

·       Система виборчих комісій на місцевих виборах;

·       Складання та уточнення списків виборців;

·       Інформаційне забезпечення та передвиборча агітація на місцевих виборах;

·       Голосування, підрахунок голосів, визнання голосування на виборчій дільниці недійсним, встановлення підсумків голосування та результатів місцевих виборів;

·       Огляд практики Європейського суду з прав людини;

·       Особливості розгляду виборчих справ.

Розгляд питань відбувався в режимі дискусії, учасники мали змогу обговорити складнощі та проблеми у застосуванні тих чи інших норм законодавства, обговорити практику та порядок вирішення виборчих справ.