Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
21–25 вересня 2015 року в місті Одесі місцеве регіональне відділення Національної школи суддів України ініціювало проведення підготовки керівників апаратів місцевих та апеляційних судів Одеської, Миколаївської та Херсонської областей.
Одеський апеляційний адміністративний суд представляла керівник апарату Белькова Любов Валентинівна.
Для проведення підготовки у якості лекторів були запрошені представники територіального управління Державної судової адміністрації України в Одеській області Володимир Куценко, В’ячеслав Глущенко, Валентина Ліпська, Інна Акбарова та Оксана Рось.
Окрім того, до проведення підготовки було залучено суддів місцевих та апеляційних судів Олександра Толкаченка, Дениса Донцова, Олену Волкову, Наталію Бондаренко, заступника керівника апарату Овідіопольського районного суду Одеської області Ірину Паламарчук, професора кафедри політології Одеського національного політехнічного університету, доктора педагогічних наук Аллу Семенову та інженера регіональної служби підтримки ДП “Інформаційні судові системи” Євгена Головатюка.
Під час підготовки керівники апаратів мали змогу ознайомитися з інформацією щодо судового адміністрування та інноваційних форм і методів, спрямованих на ефективне та якісне адміністрування в суді, обговорили використання технічних засобів у роботі суду та взаємодію місцевих і апеляційних судів щодо наповнення автоматизованої системи інформацією про рух справ у межах першої та апеляційної інстанцій.
Слід зауважити, що швидкий розвиток технологій у наш час ставить перед судом нові завдання, починаючи від систематизації процесів ведення діловодства та приведення у відповідність з цим автоматизованих процесів, методів і форм підвищення кваліфікації працівників, освоєння ними нових навичок, і закінчуючи здійсненням останніми своєї професійної діяльності.
Успішний розвиток суду безпосередньо залежить від високого рівня організації роботи працівників, зокрема тих, хто працюють в його апараті і, відповідно, відіграють ключову роль у забезпеченні виконання покладених законом завдань. Тому така велика роль була приділена даному навчанню, а отримані знання безумовно знадобляться для покращення організації роботи у судах.
Реалізація судової реформи, перехід суспільства до інформаційного та соціально-правова спрямованість нашої держави створили умови, які викликають потребу в заміні методів адміністрування суду. Судочинство в умовах сьогодення вимагає впровадження новітніх методів у забезпеченні його здійснення та адаптацію застарілої системи організації здійснення правосуддя до умов сучасного життя з його численними соціальними, правовими, економічними та інформаційними змінами і перетвореннями.
Будь-яка державна структура, тим більше така гілка влади, як судова, має потребу в адмініструванні. У судовій системі разом із суддями працюють тисячі працівників апарату, без яких неможливе здійснення правосуддя. Це секретарі судового засідання, консультанти, спеціалісти, судові розпорядники та інші працівники, роботу яких очолює керівник апарату суду.
Від злагодженої роботи апарату суду, професійної грамотності його працівників, дотримання ними етичних норм поведінки та трудової дисципліни залежить у цілому стан здійснення правосуддя, позитивний імідж судових установ, а тому питання судового адміністрування були й надалі залишатимуться актуальними. Працівники апарату Одеського апеляційного адміністративного суду завжди роблять все можливе для забезпечення комфортних умов перебування у суді відвідувачів, надання необхідної інформації та допомоги. Не припиняємо вдосконалювати якість своєї роботи та завжди чуйно відгукуємось на пропозиції та зауваження.