flag Судова влада України

В ході реформування судової системи цей суд припинив роботу

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Круглий стіл «Проблемні питання наповнення офіційних веб-сайтів судів

23 вересня 2015, 15:31

 

 

 

21 вересня 2015 року в Києві у конференц-залі Національної Академії Наук України відбувся круглий стіл з питань інформаційного наповнення офіційних веб-сайтів судів. Круглий стіл було організовано громадською організацією «Інститут розвитку регіональної преси», в рамках реалізації проекту «Сприяння прозорості влади: моніторинг відкритості веб-сайтів центральних органів виконавчої влади, судів та місцевих органів влади України».

До участі у заході були запрошені представники апеляційних судів, прес-секретарі та відповідальні за зв’язки зі ЗМІ, веб-сайти яких було досліджено під час моніторингу, а також представники громадськості та експертного середовища. Так участь у заході взяли представники Київського, Вінницького, Житомирського та Львівського апеляційних адміністративних судів, Одеського та Донецького апеляційних господарських судів, Апеляційного суду Чернігівської та Вінницької областей, Апеляційного суду міста Києва та колеги з інших регіонів України.

Одеський апеляційний адміністративний суд представляла старший консультант відділу організаційно-методичної роботи та забезпечення діяльності керівництва суду Синявська Ірина Василівна.

Круглий стіл було присвячено обговоренню необхідності оприлюднення інформації за параметрами моніторингу, зокрема: про необхідність системи обліку публічної інформації, інформація про використання бюджетних коштів, декларації суддів, інформація про державні закупівлі тощо.

Зі вступним словом до учасників заходу звернулись представники «Інституту розвитку регіональної преси» Людмила Панкратова та Людмила Опришко, керівник проекту «Зміцнення інформаційного суспільства в Україні», преставник Офісу Ради Європи в Україні Роман Шлапак та преставник Офісу Уповповаженого ВРУ з прав людини Вікторія Конончук.

Людмила Панкратова презентувала проект по моніторингу відкритості веб-сайтів судів, звернула увагу на основні параметри моніторингу та правові основи оцінювання.

Людмила Опришко анонсувала проведення брифінгу та підбиття підсумків моніторингу з оголошенням рейтингів судів 30 вересня 2015 року.

Крім того, учасники круглого столу мали змогу ознайомитися зі  спільним проектом ЄС та Ради Європи «Зміцнення інформаційного суспільства в Україні».

За словами керівника проекту Романа Шлапака, проект має кілька завдань: надати допомогу у розробці плану дій наближення законодавства у сфері ЗМІ до європейської нормативної бази до 2015 року з акцентом на вимоги до умов асоціації між ЄС та Україною та стандарти Ради Європи. Також проектом передбачено надання допомоги у встановленні права на доступ до інформації; підвищення обізнаності та спроможності громадянського суспільства проводити моніторинг дотримання прав інтернет-користувачів; поліпшення нормативно-правового поля у сфері захисту персональних даних тощо.

Враховуючи важливість комунікацій з громадськістю для покращення доступу до публічної інформації про діяльність судів учасники круглого столу у форматі дискусії обговорили питання щодо забезпечення права на доступ до публічної інформації, практичного застосування, встановлених законодавством України, механізмів парламентського, громадського та державного контролю за дотриманням цього права розпорядниками інформації, в т.ч. судами. 

Зокрема обговорили питання необхідності оприлюднення інформації за основними параметрами моніторингу.

Дискутуючи про змістове наповнення веб-сайту присутні на круглому столі також не обійшли увагою питання технологічних параметрів зручності пошуку і сприйняття інформації.

          Під час жвавого обговорення як теоретичних, так і практичних аспектів вище перелічених тем учасниками було висловлено багато слушних думок та пропозицій, які запропоновано розглянути більш детально під час конференції, присвяченій остаточним результатам моніторингу та визначення рейтингу відкритості веб-сайтів судів України 30 вересня.