flag Судова влада України

В ході реформування судової системи цей суд припинив роботу

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Круглий стіл з питань доступу до правосуддя осіб з особливими фізичними потребами

08 червня 2015, 15:22

 Круглий стіл з питань доступу до правосуддя осіб з особливими фізичними потребами»

 

 

 

 

«Одним із багатьох напрямів роботи проекту «Справедливе правосуддя» є розвиток діалогу між судами та суспільством для покращення доступу до правосуддя, підвищення прозорості та підзвітності судової системи та довіри громадян до суду. Доступність суду як установи та доступність судових послуг має важливе значення для подальшого розвитку демократії в Україні. Впевнений, що результати моніторингу стануть основою для вироблення конкретних рекомендацій щодо покращення законодавства в цій сфері», - зазначив керівник Проекту USAID «Справедливе правосуддя» Девід Вон.

Даний проект є логічним продовженням громадської діяльності організації в сфері захисту прав людини та головним етапом програми Фонду «Право і Демократія», спрямованої на покращення функціонування судової системи України та її ефективного реформування і забезпечення рівних можливостей доступності громадян до правосуддя.

З метою успішного втілення завдань, проект було реалізовано у Одеському окружному адміністративному суді, Приморському районному суді міста Одеси та Овідіопольському районному суді Одеської області.  Окрім судів, де проводився моніторинг, у заході взяли участь також представники Одеського апеляційного адміністративного суду та Господарського суду Одеської області.

Основною метою діяльності Фонду «Право і Демократія» у напрямку доступності до правосуддя осіб з особливими фізичними потребами є виявлення та усунення негативних чинників, які впливають на стан доступності громадян з особливими фізичними потребами (незрячими, з вадами слуху, та інвалідів, які пересуваються на інвалідних візках) до правосуддя, оприлюднення даної інформації з метою налагодження діалогу між органами правосуддя і громадськістю та вироблення рекомендацій і пропозицій щодо законодавчих, інституційних та організаційних заходів і нововведень для покращення функціонування судових інституцій та рівного доступу до них громадян з особливими фізичними потребами.

Зустріч щодо обговорення результатів моніторингу рівного доступу до правосуддя осіб з особливими фізичними потребами відбувається щорічно, цього року вона відбулася 05 червня у приміщенні Одеського окружного адміністративного суду.

З вітальними словами до учасників заходу звернувся керівник проекту «Моніторинг забезпечення рівного доступу осіб з особливими фізичними потребами до правосуддя» Андрій Бурий та начальник ТУ ДСА України у Одеській області Володимир Куценко.

Огляд діяльності із здійснення моніторингу та аналізу у вигляді презентації представив моніторинговий експерт проекту Михайло Васюта.

Робота була побудована у режимі діалогу, тому виступити та донести свої коментарі мали змогу і представники організацій, які захищають права та інтереси інвалідів: представники Одеського обласного комітету доступності інвалідів Олег Прохоров, Одеської територіальної організації українського товариства сліпих Юрій Качановський та голова правління Одеської обласної організації «Інваліди Надії в майбутнє» Ольга Луц.

До діалогу були залучені й представники місцевих органів влади: Одеської міської ради та Одеської обласної державної адміністрації.

Метою зустрічі стало укріплення та налагодження співпраці між представниками судів та громадських організацій, що дозволить у свою чергу враховувати всі потреби громадян з особливими фізичними потребами та покращувати доступність правосуддя.