Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
29 травня 2015 року в конференц-залі Одеського окружного адміністративного суду відбувся тренінг для судових розпорядників та працівників спеціального підрозділу судової міліції «Грифон» на тему: «Гарантії забезпечення безпеки у роботі суду», участь у якому взяли і представники Одеського апеляційного адміністративного суду.
Метою заходу було обговорення шляхів покращення комунікації працівників спеціального підрозділу судової міліції «Грифон» і судових розпорядників з відвідувачами судів, відпрацювання методів уникнення та погашення конфліктних ситуацій, удосконалення навичок надання першої домедичної допомоги у випадку надзвичайних ситуацій у суді.
З вітальними словами до учасників заходу звернулись керівник Проекту Агенства США з міжнародного розвитку «Справедливе правосуддя» Девід Вон, голова Одеського окружного адміністративного суду Олег Глуханчук, голова ГО «Спілка юристів Одеської області» Олександр Рябець, начальник територіального управління Державної судової адміністрації України в Одеській області Володимир Куценко, директор Одеського регіонального відділення Національної школи суддів України Володимир Іртєгов та керівник апарату Одеського окружного адміністративного суду Ольга Пасічник.
В якості лекторів перед слухачами виступили командир першої патрульної роти ПСМ «Грифон» Петро Погорілко, доктор педагогічних наук, професор Алла Семенова, керівник Одеського центру спеціальної підготовки Микита Карпенко.
Захід проходив в рамках грантової програми «Налагодження діалогу судів та ЗМІ – шлях до порозуміння з громадськістю», яка реалізується ГО «Спілка юристів Одеської області» спільно з Одеським окружним адміністративним судом за підтримки Проекту Агентства USAID «Справедливе правосуддя» в період з березня по червень 2015 року. Нагадаємо, метою програми є покращення комунікації громадськості з судами на регіональному рівні через використання сучасних інструментів взаємодії, сприяння професійному зростанню учасників комунікації та розвитку сегменту судової інформації в регіональному медіа-просторі.
Це вже п’ятий навчальний захід, що проводиться в рамках грантової програми. Попередні тренінги були спрямовані на налагодження комунікації судів зі ЗМІ для забезпечення поінформованості громадян про правила, процедури та обмеження в роботі суду.
На судову міліцію покладені важливі завдання зі здійснення правових, організаційно-технічних та інших заходів, спрямованих на захист життя та здоров’я працівників судів та учасників судового процесу від протиправних посягань з метою створення необхідних умов для належного здійснення правосуддя.
З огляду на наведене, національний механізм забезпечення безпеки суддів, працівників суду та осіб, які беруть участь у судочинстві, має відповідати міжнародним стандартам у цій галузі, що сприятиме гармонізації національного законодавства з міжнародним. Тому учасники заходу наголосили на важливості проведення подібних занять та вдосконалення знань та навичок.