flag Судова влада України

В ході реформування судової системи цей суд припинив роботу

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Судді ОААС - активні учасники наукового життя та професійного обміну

14 квітня 2015, 15:48

Особлива місія суду і суддів у суспільстві обумовлює велику увагу та інтерес до соціальної ролі носіїв судової влади та породжує очікування, пов’язані із суддівською діяльністю, бо в першу чергу саме вони визначають своєрідність стандартів професійної діяльності і поведінки суддів.

Судді мають виключні повноваження по розгляду і розв’язанню юридично значущих справ у суспільстві та державі.

Велика увага та соціальна значимість роботи судді викликає жорсткі вимоги до його професійного рівня.

Саме тому, судді зобов’язані постійно підтримувати свою компетентність на належному рівні. Передбачається, що всі судді мають бути виключно поінформованими щодо змін та тонкощів застосування законодавства та норм права. При цьому існує необхідність в систематичному вдосконаленні рівня знань. Розуміючи це, судді Одеського апеляційного адміністративного суду завжди беруть активну участь у наукових заходах, обмінюючись досвідом та отримуючи нові знання.

Яскравою подією у науковому житті став ІІ Міжнародний податковий форум, що відбувся 9 квітня 2015 року у місті Київ. Захід було організовано редакцією газети «Юридична практика» за підтримки Асоціації податкових радників.

До участі у заході було запрошено представників Міністерства фінансів України, Державної фіскальної служби України, Верховного Суду України, Вищого адміністративного суду України, Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, народних депутатів України, керівників вітчизняних громадських організацій та міжнародних асоціацій, партнерів провідних юридичних компаній та юрисконсультів підприємств та інших спеціалістів, що виступили як слухачами, так і доповідачами під час Форуму.

Одеський апеляційний адміністративний суд був представлений суддею Кравцем Олександром Олександровичем.

Основними питаннями, що розглядалися під час Форуму стали:

·       обговорення перших результатів проведення податкової реформи;

·       податкове законодавство – 2015: проблеми та їх вирішення;

·       відповідальність за податкові правопорушення;

·       міжнародне податкове планування і трансферне ціноутворення;

·       захист активів: податкові перевірки, кримінальні переслідування.

 

З вітальними словами до учасників Форуму звернулися шеф-редактор газети «Юридична практика» Рустам Колесник та керуючий партнер Міжнародного правового центру EUCON, адвокат Ярослав Романчук. Формат зустрічі передбачав наявність чотирьох сесій, на кожній з яких розглядалися окремі питання та проблематика податкової сфери.

Слід зауважити, що Форум носив суто практичний характер та мав на меті напрацювання чітких моделей вирішення конкретних проблем у сфері застосування податкового законодавства. Нижче у статті будуть наведені тези деяких доповідачів Форуму та основні теми їх доповідей.

 Керівник практики кримінального права та процесу Міжнародного правового центру EUCON, адвокат Євген Петренко у своїй доповіді підняв питання податкового компромісу, ризиків щодо його застосування та аналізу судової практики.

Під час доповіді велика увага була приділена наявності колізії між положеннями Закону про податковий компроміс і нормами Методичних рекомендацій, що стає причиною побоювання прийняття бізнес-рішення про застосування процедури податкового компромісу. Крім цього, доповідач довів інформацію щодо порядку проведення слідчих дій в умовах застосування процедури податкового компромісу, навів судову практику з цього питання та виніс на обговорення питання явних та прихованих ризиків, пов'язаних із застосування податкового компромісу, в тому числі і для контрагентів.

Директор юридичного департаменту керуючої компанії «Кинто» Олександр Онуфрієнко доповів щодо тактики та стратегії судового процесу, де стороною виступає податкова інспекція.

Старший юрист ЮФ «Лавринович і Партнери» Роман Блажко виступив з темою: «Мораторій на проведення податкових перевірок: мораторій на проведення перевірок малого бізнесу. Скасування перевірок при отриманні бюджетного відшкодування».

Керуючий партнер АТ «Столичний адвокат», адвокат Олег Вдовичен підняв питання тенденцій судової практики та стратегії захисту при відсутності первинних документів при проведенні податкових перевірок.

Загалом, можна зазначити, що Форум мав велике практичне значення, а теми, що розглядалися на його сесіях, породили велику кількість нових запитань, тож сподіваємось, що подібна зустріч буде не останньою.       

Крім цього, під час Форуму було визначено, що найбільш прийнятною формою навчання для суддів є саме тренінги, у яких: чітко розподіляється час, приділяється увага задоволенню потреб аудиторії та робиться акцент на виконанні практичних завдань, тому безумовно проведення  подібних зустрічей є ефективним методом підвищення суддівської кваліфікації.