flag Судова влада України

В ході реформування судової системи цей суд припинив роботу

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Уникнення конфліктів як шлях до співрозуміння

20 березня 2015, 16:08

 „Якщо у вашому житті немає конфліктів,

перевірте, чи є у вас пульс”

Ч. Діксон

 

   20 березня 2015 року у Одеському апеляційному адміністративному суді відбувся практичний семінар з конфліктології. Під час семінару були досліджені основні шляхи уникнення конфліктних ситуацій та тактика поведінки при наявності таких ситуацій.  
    Проведення подібного навчання викликало жвавий інтерес у працівників суду, оскільки отримані знання можна використовувати як у професійній діяльності, так і у повсякденному житті.
Одеський апеляційний адміністративний суд виражає подяку лектору, яким виступив заступник начальника науково-дослідної лабораторії психологічного забезпечення діяльності органів внутрішніх справ ДНДІ МВС України Назаров Олег Анатолійович, зустріч з яким була вже не вперше і кожна його лекція є цікавою та корисною . 
   Слухачі мали змогу ознайомитися як з теоретичними основами та поняттями конфліктології, так і пройти практичний тренінг та на практиці спробувати методики уникнення конфліктних ситуацій.
   Конфліктологія (від латинського Conflictus – зіткнення, та грецького Logos – вчення, теорія) – наука про конфлікти. Отже, дослівно конфлікт – це зіткнення. Майже в такому вигляді воно входить і в інші мови (Conflict, dispute — англійська, Conflikt — німецька, Conflit — французька, конфлікт — українська та ін.).
   На побутовому рівні слово «конфлікт» застосовується до широкого кола явищ: від збройних сутичок і протистояння різних соціальних груп до службових чи сімейних суперечок, до проблем кожної особистості, які супроводжують її протягом усього життя. 
  Поняття конфлікту сьогодні не належить якійсь одній певній галузі знань (науки) чи практики. Це соціальний феномен, який проникає в усі сфери людського соціуму. Так, як приклад роботи суду, можна зауважити на можливості виникнення конфлікту як всередині окремого трудового колективу та структурного підрозділу, так і з відвідувачами суду.
  Отримання елементарних знань про причини виникнення конфліктів, тактику та прийоми вирішення конфліктних ситуацій та сутичок інтересів безумовно дозволить оптимізувати роботу та покращити емоційний рівень працівників. Тому ця тема викликала велику цікавість, була наявна велика кількість запитань та уточнень.
  В ході навчання була коротко наведена історія розвитку конфліктології, як науки, були досліджені основні прийоми та тактика уникнення конфліктів, серед яких: переконання, внушення, уява, уточнення позиції.
  Переорієнтувавши свою психіку на розуміння світу — як безкінечно різноманітної реальності, де кожна людина в ньому — індивідуальність, неодмінно слід визнати, що є проблеми, які слід сприймати як об'єктивну дійсність, проблеми, які потрібно розв'язувати, робити життя якомога менш конфліктним. 
   Конфліктологія як наука актуальна користується нині досить широкою
популярністю. Наприклад, у політиці, дипломатії, юриспруденції, комерційній діяльності, системі виховання й спілкування та й повсякденному житті активно слід використовувати знання конфліктології.