flag Судова влада України

В ході реформування судової системи цей суд припинив роботу

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Тренінг прес-секретарів щодо реалізації інформаційної політики суду

16 березня 2015, 15:27

 Прозорість функціонування державних інститутів вважають однією з головних рис демократії. Не можливо забезпечити справедливе правосуддя, якщо воно не є відкритим для громадськості. З такими ідеями мали змогу ознайомитися учасники тренінгу для прес-секретарів, що відбувся 13 березня 2015 року у приміщенні Одеського окружного адміністративного суду. Одеський апеляційний адміністративний суд був представлений відповідальною за зв'язки із ЗМІ Нижник Оленою Володимирівною.

Під час заходу були розглянуті основні принципи, технології та організація зв’язків з громадськістю під час висвітлення подій та важливої інформації щодо роботи суду та питання реалізації інформаційної політики суду.

З вітальним словом до учасників звернулись начальник ТУ ДСА в Одеській області Володимир Куценко, радник з юридичних питань проекту USAID Ашот Агаян, перший заступник голови правління ГО «Спілка юристів Одеської області» Анатолій Яценко, директор Одеського регіонального відділення НШС України Володимир Іртегов та керівник апарату ООАС Ольга Пасічник, якій всі учасники висловили окрему подяку за організацію та проведення навчального заходу.

У своїх промовах всі зійшлися у думці щодо пріоритетності створення ефективної системи взаємодії судів, ЗМІ та громадських організацій щодо інших напрямків демократизації сучасної України.

Лекторами виступили спеціалісти Міжнародного інституту регіональної преси та інформації Ангеліна та Олексій Солдатенко.

Тренінг носив практичний характер та складався з виконання практичних завдань та їх обговорення. Учасники займалися розробками тем для преси, виробленням комунікативної стратегії та побудовою медіа плану та прес-релізу.

Працівники судової системи та судді не мають сталих навичок взаємодії з мас-медіа та громадськими організаціями, тому виникає необхідність формування таких навичок взаємодії базуючись на світовому досвіді та підході. Реалії сучасного українського суспільства не завжди сприяють повною мірою налагодженню ефективної співпраці між судовою владою, суддівським самоврядуванням, ЗМІ та громадськими організаціями, дуже гостро стоїть проблема взаємної недовіри.

Тому проведення подібних навчальних заходів є необхідним, оскільки сприяє формуванню нових за формою та конструктивних за змістом відносин.