flag Судова влада України

В ході реформування судової системи цей суд припинив роботу

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Зміцнення довіри громадськості до судової влади через покращення взаємної комунікації

27 лютого 2015, 09:09

 Формування інформаційно-комунікаційних зв’язків є фактором підвищення незалежності та самостійності правосуддя та зростання авторитету судової влади в суспільстві.

З такими ідеями мали змогу ознайомитися учасники конференції з обговорення шляхів покращення комунікаційної політики у діяльності судів, що проходила у місті Київ 24-25 лютого 2015 року.

У конференції взяли участь судді, прес-секретарі та відповідальні за зв’язки із засобами масової інформації.

Активну участь в обговоренні взяли представники Одеського апеляційного адміністративного суду суддя Кравець Олександр Олександрович та відповідальна за зв’язки із ЗМІ Нижник Олена Володимирівна.

Робота конференції була побудована таким чином, щоб поєднати теоретичне викладення інформації із жвавим обговоренням, висловленням основних проблем висвітлення інформаційних подій та пропозицій щодо вдосконалення та покращення комунікативної роботи у судах.

Під час першого дня учасники обговорили напрямки розвитку комунікаційної політики у діяльності судів, органів суддівського самоврядування та судових установ.

Крім цього, учасники заходу мали змогу ознайомитися з досвідом побудови ефективної моделі зв’язків з громадськістю в судах у США та Великобританії та взяти участь у роботі по виробленню рекомендацій щодо покращення процесу комунікації судової влади України.

Перший день роботи конференції було відкрито вітальними словами Валентини Сімоненко – судді Верховного Суду України, Голови ради суддів України, Зиновія Холоднюка – Голови Державної судової адміністрації України та Девіда Вон – керівника проекту USAID «Справедливе правосуддя».

Основними доповідачами виступили Віктор Ройтер – фахівець із зв’язків із громадськістю, представник Консультаційної Місії ЄС, Лія Гуровітц – директор із зв’язків з громадськістю судів округу Колумбія, Галина Юровська – суддя Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних і кримінальних справ, Девід Ремондіні – заступник Виконавчого директора Управління Судової адміністрації Верховного Суду штату Індіана, Бенджамін Уілсон – директор з Комунікації Верховного суду Великобританії та інші вітчизняні та закордонні спеціалісти.

Перший день був наповнений великою кількістю представленого закордонного досвіду з побудови комунікаційного механізму та  відеоматеріалів на цю тему.

Другий день роботи конференції мав більш практичний характер, його основними цілями стало обговорення переліку кваліфікаційних вимог та необхідних навичок для побудови ефективної співпраці із ЗМІ, здійснення комунікації під час кризових ситуацій та підготовчої роботи з висвітлення резонансних справ.

Основними доповідачами виступили Олена Ігнатченко – завідуюча сектору міжнародного співробітництва та взаємодії зі ЗМІ ДСУ України, Інна Грищук – заступник керівника апарату Вінницького апеляційного адміністративного суду, Ольга Давид – прес-секретар Львівського апеляційного адміністративного суду, представники ЗМІ Валентин Богунов та Єгор Желтухін, закордонні спеціалісти.

Основними темами обговорення стали шляхи удосконалення навичок написання прес-релізів та підготовки проведення прес-конференції,  дії та модель поведінки під час кризових ситуацій, наповнення веб-сайтів судів та удосконалення навичок модерування офіційної сторінки суду.

Основною ідеєю та метою конференції було визначення дій задля підвищення рівня суспільної довіри до суду, як інституту відправлення правосуддя та покращення іміджу судової влади загалом.   

Слід зауважити, що налагодження ефективної співпраці та партнерства зі ЗМІ, громадськими організаціями та органами державної влади та місцевого самоврядування, вжиття заходів з підвищення рівня обізнаності суспільства щодо шляхів зміцнення незалежності судової влади є невід’ємною складовою забезпечення реалізації принципу верховенства права в Україні. Саме тому ця тема є актуальною та обговорюваною, тож проведення подібних заходів, що стають платформою для обговорення та спілкування вітчизняних та закордонних колег є настільки необхідним та важливим.