flag Судова влада України

В ході реформування судової системи цей суд припинив роботу

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Судді ОААС взяли участь у семінарі щодо розгляду справ, пов’язаних із статусом біженця

16 грудня 2014, 10:23

 11 грудня 2014 року у місті Київ пройшов семінар для суддів–викладачів на теми: “Особливості розгляду справ, пов’язаних із статусом біженця та додаткового захисту”, “Розгляд справ про примусове видворення”, організований Національною школою суддів України спільно з Регіональним  представництвом Управління Верховного Комісара ООН у справах біженців у Білорусі, Молдові, Україні.

 Участь у семінарі взяли судді-викладачі апеляційних адміністративних судів Одеської, Харківської, Львівської та Київської області, а також спеціалісти НШСУ, адвокати та представники Регіонального представництва Управління Верховного комісара ООН.

Одеський апеляційний адміністративний суд був представлений суддею Ковалем Маратом Петровичем та суддею Скрипченко Вадимом Олександровичем.

Вітальними словами семінар відкрили начальник відділу підготовки суддів та працівників апаратів судів Національної школи суддів України, суддя Вищого господарського суду України у відставці, заслужений юрист України Ольга Подоляк, начальник відділу організації спеціальної підготовки кандидатів на посаду судді Національної школи суддів України, суддя Вищого адміністративного суду України у відставці, заслужений юрист України Олександр Гашицький та старший регіональний радник з правових питань Регіонального представництва Управління Верховного комісара ООН у справах біженців Ноель Калхун.

Метою проведення семінару стало обговорення із суддями особливостей та проблематики розгляду справ, пов’язаних із статусом біженця та додаткового захисту цієї категорії громадян.

Зі своїми лекціями під час семінару виступили начальник відділу організації спеціальної підготовки кандидатів на посаду судді Національної школи суддів України, суддя Вищого адміністративного суду України у відставці, заслужений юрист України Олександр Гашицький, старший регіональний радник з правових питань Регіонального представництва Управління Верховного комісара ООН у справах біженців Ноель Калхун,  радник з правових питань Регіонального представництва Управління  Верховного  комісара  ООН у справах біженців Дмитро Плечко, адвокати Всеукраїнської Благодійної  Фундації “Право на захист” Катерина Галенко та Остап Тимчій.

Основними питаннями, що були розглянуті під час семінару стали: особливості розгляду спорів щодо статусу біженця та додаткового захисту, релевантні прецеденти ЕСПЛ, аналіз практики розгляду спорів щодо статусу біженця та особи, що потребує додаткового захисту, принцип заборони вислання при розгляді справ щодо примусового видворення та екстрадиції та інші.

       Під час семінару були детально розглянуті рішення ЄСПР щодо екстрадиції та основних правових концептів з цього питання, серед яких: проблематика визначення поводження, що суперечить ст.3 ЄКПЛ щодо заборони катування, визначення поняття «ретельного вивчення» судом побоювання заявника зазнати поводження, що могло б суперечити нормам ст. 3 ЄКПЛ.

       Велику увагу було приділено національній практиці розгляду спорів щодо статусу біженця, було обговорено основні нормативні акти, якими слід керуватися суддям під час розгляду спорів даної категорії .

       Загалом під час семінару було досліджено теоретичні та практичні аспекти спорів щодо статусу біженця, звернено увагу на міжнародний та національний досвід розгляду цієї специфічної категорії спорів.

 

(Фото взяті з офіційного сайту Національної школи суддів України)