Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
14 листопада 2014 року у приміщенні Одеського окружного адміністративного суду відбувся круглий стіл для суддів на тему: «Досудове врегулювання спорів за участю судді».
Участь у заході взяли судді Одеського апеляційного адміністративного суду, Миколаївського та Херсонського окружного адміністративного суду, Апеляційного суду Одеської області та районних судів міста Одеси.
Від Одеського апеляційного адміністративного суду участь у круглому столі взяли судді Стас Любов Василівна та Турецька Ірина Олександрівна.
Організатором заходу виступила Канадська агенція з міжнародного розвитку у рамках проекту «Суддівська освіта – для економічного зростання».
Метою проведення та темою круглого столу стало обговорення процедури досудового врегулювання спорів.
Із вступним словом до учасників заходу виступили голова ООАС Глуханчук Олег Васильович, голова Малиновського районного суду м. Одеси Лічман Леонід Григорович, директор міжнародних програм Офісу Уповноваженого з федеральних судових справ Канади Шаков Олег .
Учасники круглого столу заслухали лекції, присвячені канадському та українському досвіду у реалізації процедури досудового врегулювання спорів. Лекторами виступили: адвокати Тоні Маркес та Алан Макінтайр та судді ООАС, Малиновського районного суду м. Одеси та Івано-Франківського окружного адміністративного суду.
Учасники круглого столу обговорили національний досвід процедури досудового врегулювання спору. Було наголошено, що такі переговори за участю судді є гнучким та конфіденційним процесом, метою якого є виключно спроба вирішення спору між сторонами у досудовому порядку з економією часу та коштів сторін та держави.
Вказаний альтернативний метод вирішення спорів був запроваджений у чотирьох пілотних судах України і виступає можливістю розгляду різних варіантів розв’язання спорів, які були б неможливими під час судового розгляду справи.
Під час круглого столу був також представлений успішний міжнародний досвід врегулювання спорів за допомогою судді, були обговорені перспективи широкого запровадження проекту в Україні, учасники отримали практичні поради щодо підходу суддів до проведення конференції з досудового врегулювання.
Слід підкреслити важливість даного заходу для покращення захисту прав, свобод та інтересів громадян, налагодження плідної співпраці з державними установами та організаціями та задля полегшення судових процедур.