Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
12-13 листопада 2014 року в місті Чернівці пройшов семінар для суддів адміністративних судів з питань застосування Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та практики Європейського суду з прав людини при здійсненні правосуддя.
Від Одеського апеляційного адміністративного суду участь у семінарі взяли голова ОААС, суддя Бітов Андрій Іванович та суддя Градовський Юрій Михайлович.
Організаторами заходу виступили Національна школа суддів України спільно та за підтримки Координатора проектів ОБСЄ в Україні в рамках проекту “Дотримання гарантування прав людини при здійсненні правосуддя”.
Метою проведення семінару було обговорення практичного застосування практики Європейського суду з прав людини при здійсненні правосуддя адміністративними судами та застосування Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод .
З вітальними словами до учасників заходу звернулися старший асистент проектів Координатора проектів ОБСЄ в Україні Лілія Грудко, Головний науковий співробітник Національної школи суддів України Кузьменко Валентина Павлівна, суддя Харківського окружного адміністративного суду Волкова Людмила Миколаївна, експерти проекту Маркіян Бем та Ірина Кушнір, т.в.о. директора Чернівецького регіонального відділення Національної школи суддів України Тетяна Аілінчій.
Учасники семінару детально розглянули Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод, зокрема особлива увага була приділена можливості та умовам обмеження прав людини і основоположних свобод (законність, необхідність в демократичному суспільстві, дотримання балансу інтересів), особливостям застосування статті 1 Першого протоколу до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та особливостям обмежень прав, передбачених статтями 10, 11 Конвенції, в аспекті боротьби з тероризмом.
Другим аспектом вивчення стала практика Європейського суду з прав людини при здійсненні правосуддя адміністративними судами. Під час семінару були обговорені питання захисту права власності: розгляд справ щодо оскарження рішень контролюючих органів, податковий аспект.
Семінар мав на меті не лише ознайомлення з теоретичною базою, проте й був націлений на застосування знань на практиці. Під час семінару багато уваги та часу було приділено роботі в малих групах, розгляду фабул навчальних справ, озвученню та обговоренню варіантів позицій.
По завершенні заходу кожен учасник отримав сертифікат від Національної школи суддів України.