Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
04 листопада 2014 року в місті Київ пройшла міжнародна науково-практична конференція «Національні стандарти суддівської освіти: професійна психологічна підготовка», в якій взяли участь судді всіх юрисдикцій, практикуючі психологи, психологи-викладачі, українські та міжнародні експерти, науковці та представники міжнародних та неурядових організацій.
Від Одеського апеляційного адміністративного суду участь у конференції взяли к.ю.н.,суддя Бойко Андрій Володимирович та суддя Кравець Олександр Олександрович.
Організаторами заходу виступили Національна школа суддів України спільно з Інститутом психології ім. Г.С. Костюка Національної академії педагогічних наук України в рамках Проекту Ради Європи “Посилення незалежності, ефективності та професіоналізму судової влади в Україні ” за підтримки уряду Швеції .
Метою проведення семінару став обмін думками щодо впровадження національних стандартів суддівської освіти та обговорення питань забезпечення психологічної готовності до суддівської діяльності, профілактики професійної деформації та недопущення розвитку синдрому професійного вигорання для кандидатів на посаду судді.
З вітальними словами до учасників заходу звернулися ректор Національної школи суддів України , д.ю.н., з.с.ю. України Оніщук Микола Васильович, директор Інституту психології ім. Г.С. Костюка НАПН України, д.п.н., професор, дійсний член НАПН України Максименко Сергій Дмитрович та координатор проектів Департаменту Ради Європи, м. Страсбург Данегян Ліліт, координатор проектів USAID Давід Вон.
Тематика обговорення конференції була сконцентрована навколо питань стандартів суддівської освіти через призму рекомендацій Ради Європи та питань психологічної складової професійної підготовки та адаптації суддів.
Учасники семінару заслухали доповіді викатник вітчизняних та закордонних науковців та практиків, таких як: Оніщук М.В., Максименко С.Д., Бахмайер Вінтер Лорена, Ван Люійк Френк, Маккавлі Дебора Д.
Учасники конференції взяли активну участь в обговоренні важливості наукової бази та практичного впровадження методологічних засад професійно-психологічної підготовки суддів в Україні.
Результатом жвавого обговорення та палких дискусій на конференції стало створення та прийняття проекту концепції професійної психологічної підготовки суддів в Національній школі суддів України.
Вищезазначена концепція передбачає створення комплексу організаційних та навчально-психологічних заходів, спрямованих на формування та розвиток у слухачів високих морально-ділових та етичних особистісних якостей та навичок, а також, психологічної готовності до професійної суддівської діяльності.
Метою запланованої підготовки має стати адаптація кандидатів на посаду судді до умов професійної суддівської діяльності, сприяння їх професійному та особистісному становленню як висококваліфікованих фахівців, спроможних ефективно виконувати покладені на них обов’язки.